מאמר דגים טריים

מאמר | דגים טריים - המאכל המושלם​

דגים טריים - המאכל המושלם

 

בעולם התעשייתי של היום, בעושר התזונתי הקיים ובגיוון אשר כולם מבקשים, חשוב מאד לשים לב מה אנחנו מכניסים לגוף שלנו. העולם המערבי התמחה בשנים האחרונות במאכלי ג'אנק פוד על סוגיהם השונים, כולם כאחד לא ממש בריאים ולא ממש מזינים.

 

אחד המאכלים הבריאים ביותר הוא דג טרי. בין אם מבושל, אפוי או מטוגן קלות, דג טרי נחשב כמעט למאכל על, הן מבחינת הטעם והם מבחינה בריאותית. כמובן בתנאי שלא מטביעים אותו ברוטב שמן ושומני שגם יפגע בטעם הטבעי וגם בערכים התזונתיים.

 

מדינת ישראל מתמחה בכל נושא הדגים. בישראל, אשר כידוע שוכנת לחופי הים התיכון ויש לה את הכנרת כמו גם בריכות דגים רבות, אוכלים דגים בכמות רבה מאד. בעצם, אנחנו נחשבים למעצמת דגים ברמה האירופית.

 

מלבד הדיג הנפוץ מאד בישראל, אצלנו גם מגדלים דגים למאכל, הן לצריכה פנימית בישראל והן לייצוא למדינות העולם בכלל ולמדינות אירופה בפרט. כמעט בכל מסעדה בארץ תמצאו מגוון מאכלי דגים, הן כמנה ראשונה והן כמנה עיקרית.

 

בגלל שאכילת דגים נפוצה אצלנו, ובגלל שאנחנו קרובים לים, ניתן למצוא בישראל מגוון רחב של דגים למאכל, כל אחד ימצא את הדג הטעים לו, מפורל ודניס, דרך קרפיון ובורי ועד דג סול, לברק ומוסר. בישראל תמצאו את כולם, טריים ישר מהים (או בריכת הדגים).

 

דגת הארץ - החברה המובילה לשיווק דגים בישראל

פופולרי: דג בורידג הבורי משמש מרכיב עיקרי בתבשילים שונים ונחשב לפופולרי במטבח הביתי או בתפריטי מסעדות

 

דג הבורי הוא דג בעל קשקשים כסופים, החי במים מלוחים ובמים מתוקים. בארץ הוא נפוץ בים התיכון, אך גם בנהרות ובנחלים. ברחבי העולם הוא חי באוקיאנוסים, בימים ובאגמים. אורכו הממוצע של הדג עומד על כשישים סנטימטרים ומשקלו נע סביב חמישה קילו. הדג ניזון בעיקר מליקוט בקרקעית הים, מאצות, שאריות מזון ובעלי חיים קטנים, חיים או מתים.

 

המתכון להכנה של דג בורי עסיסי ורך פשוט וקל. זו גם אחת הסיבות לכך שהדג משמש כמרכיב עיקרי בתבשילים שונים ונחשב לפופולרי במטבח הביתי ובתפריטי מסעדות.

 

ההכנה מתחילה בתיבול הדג במעט מלח, פלפל ומיץ לימון סחוט טרי. אם מעוניינים באפיית הדג יש לעטוף אותו בנייר כסף, להניח בתבנית מתאימה ולהכניס לתנור. אם מעוניינים להוסיף אותו לתבשיל, מומלץ לחתוך אותו לקוביות ולשלב בהתאם למתכון אותו מכינים. אם מעוניינים במנת דג מטוגנת, מומלץ לקמח מעט כל חתיכה מהדג ולהכניס לסיר עם שמן חם. יש לטגן את הדג כשלוש עד ארבע דקות עד שצבעו משחים.

 

אחד המתכונים הטעימים שניתן להכין מהדג כולל עישון של הדג. יש לייבש את הדג, להכניס לקערה גדולה מים, מלח, סוכר חום, אבקת שום ועלי דפנה מרוסקים. מכניסים את חתיכות הדג לתוך הקערה למשך שעתיים. אחר כך מניחים רשת מעל למחבת ועל הרשת מסדרים את חתיכות הדג. ממתינים כשלוש שעות עד לייבוש מוחלט. בשלב הבא מורחים את החתיכות בפלפל ומכניסים למעשנת למשך חמש עשרה עד עשרים דקות. 

מאמר דגים טריים
דגת הארץ

053-9414486